AEI GAMYBOS PAJĖGUMŲ ĮRENGIMAS

Projekto pavadinimas: AEI GAMYBOS PAJĖGUMŲ ĮRENGIMAS
Projekto kodas: S-02-011-K-0098
Projekto vertė: 113.740 Eur
Skirta parama: 30.200,62 Eur
Projekto įgyvendinimo pradžia: 2023-03-01.
Numatoma projekto įgyvendinimo pabaiga: 2025-07-31.

UAB „Sakas“ – sparčiai auganti medienos apdirbimo įmonė, kuri nuo 2004 m. specializuojasi medienos apdirbimo srityje. Ilgalaikė patirtis garantuoja kvalifikuotą klientų aptarnavimą, aukštos kokybės produkciją, kurią konkurencingomis kainomis įmonė gali pasiūlyti klientams, – standartinius ir nestandartinius padėklus, jų apvadus, statybinę bei tarinę medieną. Įmonės gamybos bazė įkurta Anykščiuose. UAB „Sakas“ pagrindinė veikla pagal EVRK 2 red. yra “16.10.00 – Medienos pjaustymas ir obliavimas”.

Šiuo metu viena esminių problemų, su kuria susiduria įmonė yra augančios energijos sąnaudos ir su tuo susiję finansinės išlaidos. Dėl šios priežasties efektyviam verslo organizavimui yra būtina investuoti į sąnaudų mažinimo priemones. Taip pat įmonei itin svarbu savo veiklą vykdyti tvariai, vadovaujantis geriausiomis aplinkai palankiomis praktikomis. Atitinkamai įmonė stengiasi savo veikloje diegti šias nuostatas atitinkančias technologijas.

Siekiant atlikti tikslingas investicijas ir įvertinti geriausias įmanomas energijos taupymo priemones, buvo nuspręsta atlikti energijos, energijos išteklių ir vandens vartojimo technologiniuose procesuose ir įrenginiuose auditą ir, vadovaujantis jo išvadomis, tikslingai investuoti į energijos sąnaudas taupančias priemones.

Projekto įgyvendinimo metu UAB „Sakas“ įrengs 150 kWp saulės elektrinę, kuri per metus pagamins apie 142 500 kWh elektros energijos. Šios investicijos reikšmingai prisidės prie atsinaujinančių energijos išteklių (toliau – AEI) dalies didinimo įmonės energijos suvartojimo balanse ir skatins didesnį AEI naudojimą visame pramonės sektoriuje. Projekto įgyvendinimas taip pat prisidės prie Lietuvos poveikio klimato kaitai švelninimo, oro taršos problemų sprendimo , energetinės priklausomybės nuo importuojamų energijos išteklių mažinimo.